ASC Gallia Weitbruch Basket

Championnat

Calendrier 2017/2018

14/04 - 15h30 : Cadets - SIG 3
14/04 - 17h30 : Juniors - Basket Nord Sundgau
14/04 - 13h30 : Strasbourg St Jo 2 - Poussins
14/04 - 18h30 : SU Schiltigheim - SF1
14/04 - 20h30 : Phalsbourg - SM4
14/04 - 20h00 : Tetras Basket Vosges - SM1

15/04 - 14h30 : SM3 - Soultz Les Bains
15/04 - 16h30 : SM2 - Lingolsheim

17/03 - De 9h à 12h : Plateau Baby
17/03 - 14h30 : Poussins - Kochersberg
17/03 - 19h00 : SF1 - Marlenheim
17/03 - 16h30 : Duttlenheim 2 - Cadets
17/03 - 20h00 : St Apollinaire - SM1
17/03 - 20h30 : Vendenheim - SM2
17/03 - 20h30 : Wangenbourg - SM4

18/03 - 14h30 : SF2 - Kriegsheim
18/03 - 10h30 : BCS 2 - Benjamins
18/03 - 17h30 : Kochersberg - SM3

10/03 - 20h00 : SM1 - Poligny Jura BC

16/02 - 20h30 : Furdenheim 4 - SF1

17/02 - 13h45 : Poussins - Schirrhein
17/02 - 15h15 : Benjamins - Koenigshoffen
17/02 - 17h00 : Cadets - Koenigshoffen
17/02 - 20h00 : SM1 - Besançon BC
17/02 - 17h30 : FC Mulhouse - Junior

18/02 - 14h30 : SM3 - Hattmatt 2
18/02 - 16h30 : SM2 - Eschbach/Walbourg
18/02 - 14h00 : Gottenhouse - SM4
18/02 - 17h30 : Offendorf - SF2

03/02 - 14h00 : Poussins - Strasbourg St Joseph 2
03/02 - 20h00 : SM1 - SIG
03/02 - 16h30 : SIG 3 - Cadets
03/02 - 18h30 : Brumath 2 - SF2

04/02 - 10h30 : SM4 - St Jean Saverne
04/02 - 13h30 : Sausheim - Juniors
04/02 - 15h00 : Niederschaeffolsheim - SF1

27/01 - 14h00 : Benjamins - Hambach
27/01 - 15h30 : Cadets - Rosheim
27/01 - 17h30 : Juniors - Schaeffersheim
27/01 - 14h00 : Griesheim/Dingsheim - Poussins

28/01 - 15h15 : Marlenheim - SF1 (Coupe encourag.)
28/01 - 16h45 : Soufflenheim - SM1 (Coupe CM)

20/01 - 17h30 : Junior - Eckbolsheim
20/01 - 14h30 : Vendenheim 2 - Benjamins
20/01 - 18h00 : Schweighouse - SM4
20/01 - 18h15 : Bischwiller - SF2
20/01 - 20h30 : Weyersheim - SF1
20/01 - 20h00 : DA Dijon 21 - SM1

21/01 - 10h30 : Poussins - AU Schiltigheim
21/01 - 14h30 : SM3 - AU Schiltigheim 2
21/01 - 16h30 : SM2 - Bischwiller
21/01 - 15h30 : Selestat - Cadets

13/01 - 15h00 : Junior - Ohnheim
13/01 - 17h00 : SF1 - Vendenheim 2
13/01 - 20h00 : SM1 - Dessenheim
13/01 - 18h00 : Eschbach-Walbourg 2 SM4

14/01 - 10h30 : Benjamins - BCS 2
14/01 - 14h30 : Cadets - Duttlenheim 2
14/01 - 16h30 : SF2 - Basket club nord Alsace 4
14/01 - 15h30 : Kochersberg - Poussins
14/01 - 15h30 : Selestat BC 2 - SM2

05/01 - 20h30 : Lingolsheim - SM2

06/01 - 17h00 : Junior - Duttlenheim
06/01 - 20h00 : Strasbourg Libellules 2 - SF2

16/12 - 20h00 : SM1 - Tetras Basket Vosges
16/12 - 18h45 : Keskastel - SF2

17/12 - 10h30 : SM4 - Schirrhein 2
17/12 - 14h30 : SM3 - Morschwiller
17/12 - 16h30 : SM2 - SIG 2
17/12 - 15h30 : Strasbourg Libellule 2 - SF1

09/12 - 20h00 : SM1 - Rixheim
09/12 - 18h30 : Alsace Bossue - SF1
09/12 - 20h30 : Soufflenheim - SF2

10/12 - 14h30 : SM3 - Lupstein
10/12 - 16h30 : SM2 - SU Schiltigheim
10/12 - 13h30 : Basket Nord Sundgau - Junior

01/12 - 20h30 : Lingolsheim - SM2
01/12 - 20h30 : Soultz Les Bains - SM3

02/12 - 15h30 : BM1 - Hatten
02/12 - 19h00 : SF1 - SU Schiltigheim
02/12 - 13h30 : Schweighouse - P1
02/12 - 20h00 : BCGO 2 - SM1

03/12 - 14h30 : SF2 - Hambach
03/12 - 16h30 : SM4 - Phalsbourg
03/12 - 10h00 : BCGO - CM1

25/11 - 15h30 : CM1 - Weyersheim
25/11 - 17h30 : J1 - Strasbourg St Joseph

26/11 - 14h30 : (Coupe CM) SF1 - Eschbach-Walbourg (+7)

18/11 - 16h30 : Altkirch - J1
18/11 - 18h15 : Phalsbourg 2 - SF2
18/11 - 20h00 : BCS - SF1
18/11 - 20h00 : SM1 - St Apollinaire
18/11 - 20h15 : Bischwiller 2 - SM4

19/11 - 10h30 : Benjamins - Vendenheim
19/11 - 14h30 : SM3 - Marlenheim
19/11 - 16h30 : SM2 - Furdenheim
19/11 - 15h30 : BCGO 2 - Poussins
19/11 - 15h30 : BCS 2 - Cadets

11/11 - 13h30 : Poussins - Schirrhein
11/11 - 15h00 : CM1 - Phalsbourg
11/11 - 17h00 : J1 - FC Mulhouse
11/11 - 19h00 : SF1 - Hatten
11/11 - 17h15 : WOSB 2 - SM2
11/11 - 20h00 : Polygny Jura BC - SM1
11/11 - 20h30 : Bitche - SM3

12/11 - 14h30 : SF2 - Bitche
12/11 - 16h30 : SM4 - Soufflenheim

04/11 - 20h00 : SM1 - Jura Salins BC

05/11 - 15h30 : Marlenheim - SF1

21/10 - 18h30 : (Coupe CM) SF1 (+7) - Bischheim
21/10 - 14h00 : Offendorf - Benjamins
21/10 - 20h00 : Besançon - SM1

22/10 - 15h30 : Pfastatt - Junior

14/10 - 14h00 : Mundolsheim - Benjamins
14/10 - 14h30 : Marienthal - Poussins
14/10 - 18h30 : Kriegsheim - SF2
14/10 - 20h00 : SM1 - Schaeffersheim

15/10 - 10h30 : SM4 - Wangenbourg
15/10 - 14h30 : SM3 - Kochersberg
15/10 - 16h30 : SM2 - Vendenheim

07/10 - 13h30 : PD2 - Eschbach-Walbourg 2
07/10 - 15h00 : CM1 - AU Schiltigheim
07/10 - 17h00 : J1 - Sausheim
07/10 - 19h00 : SF1 - Furdenheim 4
07/10 - 20h00 : SIG - SM1
08/10 - 10h30 : BD2 - Wissembourg
08/10 - 14h30 : SF2 - Offendorf
08/10 - 16h30 : SM4 - Gottenhous
08/10 - 14h30 : Hattmatt 2 - SM3

Sa 30/09 - 20H30 : Drusenheim - SM4
Di 01/10 - 20H30 : SM2 - Eckbolsheim

Sa 23/09 - 20H00 : SM1 - Dijon
Sa 23/09 - 20H30 : St Jean Saverne - SM4
Di 24/09 - 16H30 : SM2 - Schweighouse/Ohlungen

Sa 16/09 - 20H00 : Dessenheim - SM1