ASC Gallia Weitbruch Basket

Championnat

Calendrier 2016/2017


Sa 08/04 - 20H00 : SM1 - ASL Dessenheim

Sa 15/04 - 20H00 : DA Dijon 21 - SM1

Sa 29/04 - 14H00 : PM1 - Schirrhein
Sa 29/04 - 15H30 : BM - Erstein 2
Sa 29/04 - 18H30 : SF1 - Weyersheim
Sa 29/04 - 20H00 : Schiltigheim AU 2 - SM2
Sa 29/04 - 18H45 : Mundolsheim - CM1
Di 30/04 - 10H30 : SM4 - La Wantzenau 2
Di 30/04 - 16H30 : SM3 - Schiltigheim SU 2
Di 30/04 - 15H30 : Strasbourg JSK - SF2

Sa 06/05 - 15H45 : Keskastel - PM1
Sa 06/05 - 18H30 : Strasbourg Libellules 2 - SF1
Sa 06/05 - 20H30 : Drusenheim - SM4
Di 07/05 - 10H30 : CM1 - Schaeffersheim
Di 07/05 - 14H30 : SF2 - Saverne TSJ
Di 07/05 - 16H30 : SM2 - WOSB 2
Di 07/05 - 13H30 : Schweighouse/O. - BM
Di 07/05 - 17H15 : Morschwiller - SM3

Sa 13/05 - 16H45 : Strasbourg Libellules - CM1
Sa 13/05 - 16H30 : Ostwald - BM
Sa 13/05 - 14H30 : Bischwiller - PM1
Di 14/05 - 14H30 : SF2 - Alsace Bossue
Di 14/05 - 16H30 : SM2 - Lingolsheim
Di 14/05 - 17H00 : Wissembourg - SM4
Di 14/05 - 17H30 : Souffelweyersheim - SF1
Di 14/05 - 17H30 : Kochersberg - SM3

Sa 20/05 - 14H00 : PM1 - Morschwiller
Sa 20/05 - 15H30 : BM - BCGO 2
Sa 20/05 - 17H30 : CM1 - Strasbourg Electricité
Sa 20/05 - 18H00 : Holtzheim - SF1
Di 21/05 - 10H30 : SM4 - Brumath Unitas 2
Di 21/05 - 16H30 : SM3 - Bitche (Pays de)
Di 21/05 - 15H30 : Bitche (Pays de) - SF2
Di 21/05 - 16H15 : Hindisheim - SM2

Sa 27/05 - 20H30 : Vendenheim - SM3
Sa 27/05 - 20H30 : CO Haguenau - SF1
Sa 27/05 - 16H15 : Vendenheim - CM1
Sa 27/05 - 17H00 : SIG 2 - BM
Sa 27/05 - 16H45 : Vosges du Nord - PM1
Di 28/05 - 14H30 : SF2 - Wolfisheim
Di 28/05 - 16H30 : SM2 - Schweighouse/O.
Di 28/05 - 14H30 : Hattmatt 2 - SM4

Week-end du 08/06/2013

Samedi 08/06/2013
  • 18H30 JM 75-68 Pfastatt (Gymnase Camille See de Colmar)



Week-end du 25/05/2013

Samedi 25/05/2013
  • 18H00 SM4 85-61 Molsheim (Finale départementale à Offendorf)

Dimanche 26/05/2013
  • 14H30 AUS 60-69 JM (Finale départementale à Schaeffersheim)
  • 16H30 SM4 53-69 Bischoffsheim (Finale départementale à Offendorf)



Week-end du 18/05/2013

Dimanche 19/05/2013
  • 17H30 Richwiller 68-91 SM1



Week-end du 11/05/2013

Samedi 11/05/2013
  • 14H30 Bitche 36-22 PM
  • 15H30 BM 49-51 Souffelweyersheim
  • 17H15 CM 72-52 Phalsbourg
  • 18H00 Brumath 30-60 MF
  • 18H15 Westhouse 47-67 ANC
  • 18H30 Hattmatt 65-90 JM
  • 19H00 Soufflenheim 43-53 SF
  • 20H00 SM1 87-81 Schaeffersheim


Dimanche 12/05/2013

  • 10H00 SM4 84-63 Wantzenau3
  • 10H30 Souffelweyersheim3 60-90 SM2
  • 14H30 JF 49-85 Schaeffersheim
  • 14H30 Osthouse 69-47 MM
  • 16H30 SM3 68-51 Schweighouse



Week-end du 04/05/2013

Mercredi 01/05/2013
  • 18H00 SM1 71-115 WOSB (à Schiltigheim SUS)

Vendredi 03/05/2013
  • 20H30 ANC 89-34 Bischwiller


Samedi 04/05/2013

  • 14H00 PM 18-50 Offendorf
  • 15H30 MF 51-41 Alsace bossue
  • 16H00 Furdenheim 55-32 BM
  • 17H15 MM 40-81 WOSB
  • 18H45 Molsheim 61-76 SM1
  • 19H00 JM 20-0 Molsheim
  • 19H00 Furdenheim 47-66 CM
  • 20H30 Strasbg libellules 63-35 JF


Dimanche 05/05/2013

  • 10H00 SM4 60-52 ASS3
  • 14H30 SF 61-69 Schirrhein
  • 14H30 Hattmatt 64-75 SM2
  • 16H30 SM3 75-41 Saverne



Week-end du 27/04/2013

Vendredi 26/04/2013
  • 20H30 Rosheim 61-44 ANC


Samedi 27/04/2013

  • 20H30 Colmar 71-67 SM1


Dimanche 28/04/2013

  • 09H00 Strasbourg 52-74 SM4
  • 14H00 Brumath 45-61 SF
  • 16H30 SM2 57-58 Bischwiller



Week-end du 20/04/2013

Samedi 20/04/2013
  • 20H00 SM1 96-76 Eckbolsheim

Dimanche 21/04/2013
  • 15H30 MM 40-101 Phalsbourg (Coupe SATD)



Week-end du 13/04/2013

Samedi 13/04/2013
  • 15H45 CM 77-85 Schirrhein (Coupe Casal Sport)
  • 17H45 SM2 57-73 Strasbourg Electricité2
  • 20H00 SM1 65-51 Hirtzfelden



Week-end du 06/04/2013

Vendredi 05/04/2013
  • 20H30 ANC 46-73 Barr/Gertwiller

Samedi 06/04/2013
  • 14H15 BM 35-53 Libellules
  • 15H30 JF - Eckbolsheim
  • 17h30 MP - Schirrhein
  • 13H45 Walbourg 34-29 PM
  • 16H30 Vendenheim 76-44 CM
  • 18H30 Bitche 13-84 MF

Dimanche 07/04/2013
  • 10H00 SM4 71-56 Weyersheim
  • 15H00 SM3 75-86 Hoenheim
  • 15H00 Strasbourg Univer. 65-36 MM



Week-end du 30/03/2013

Jeudi 28/03/2013
  • 19H00 Furdenheim 75-49 JF
  • 20H30 Eschbach 48-56 SM3

Samedi 30/03/2013
  • Furdenheim 58-62 CM (Coupe)

Lundi 01/04/2013
  • 15H15 Schirrhein 57-63 MM
  • 17H00 SM1 89-88 Schirrhein

Mardi 02/04/2013
  • 19H00 SF - Offendorf



Week-end du 23/03/2013

Vendredi 22/03/2013
  • 20H30 Furdenheim 57-54 SF
  • 20H30 Gries/Oberhoffen 75-45 ANC

Samedi 23/03/2013
  • 14H15 BM 43-47 Brumath
  • 15H30 MF 63-33 Wangenbourg
  • 17H15 JF 54-27 Wantzenau
  • 20H00 SM1 87-81 Souffelweyersheim
  • Mundolsheim 10-29 MP
  • 18H30 Brumath 62-53 SM3

Dimanche 24/03/2013
  • 10H30 Rosheim 54-45 MM
  • 17H00 Schirrhein 73-65 CM
  • 15H00 Obernai 80-71 JM
  • 10H00 Ostwald 47-92 SM4
  • 16H30 SM2 62-63 Schirrhein



Week-end du 16/03/2013

Vendredi 15/03/2013
  • 20H30 ANC 88-72 Morschwiller

Samedi 16/03/2013
  • 14H00 PM 34-24 Schweighouse
  • 15H15 MM 71-60 Schweighouse
  • 17H00 CM 81-62 Rosheim
  • 19H00 JM 103-63 Schaeffersheim
  • 20H30 Drusenheim 48-61 SM3

Dimanche 17/03/2013
  • 14H30 SF 93-33 Haguenau
  • 16H30 SM2 74-73 Bitche
  • 10H00 Gries/Oberhoffen 49-48 BM
  • 10H30 Drusenheim 55-68 SM4
  • 17H00 Schirrhein 61-75 SM1



Week-end du 09/03/2013

Samedi 09/03/2013
  • 13H30 MP 21-15 Souffelweyersheim
  • 14H30 PM 32-33 Bitche
  • 15H45 MM 52-73 Osthouse
  • 17H30 MF 48-43 Brumath
  • 20H00 SM1 51-70 WOSB
  • 14H00 Souffelweyersheim 38-33 BM
  • 16H30 Schaeffersheim 76-50 JF
  • 16H30 Phalsbourg 39-71 CM
  • 20H00 Morschwiller 58-67 SF
  • 20H30 Wangenbourg 71-87 SM2

Dimanche 10/03/2013
  • 10H00 SM4 86-56 Strasbourg
  • 14H30 JM 91-70 Hattmatt ss
  • 16H30 SM3 69-52 Bitche



Week-end du 23/02/2013

Samedi 23/02/2013
  • 18h00 Eckbolsheim 59-73 SM1



Week-end du 16/02/2013

Vendredi 15/02/2013
  • 20h30 ANC 92-48 Schiltigheim

Samedi 16/02/2013
  • 15h30 Alsace bossue 38-52 MF
  • 20h30 Soultz les bains 100-45 SM2
  • 20h30 Haguenau 86-60 SM1

Dimanche 17/02/2013
  • 14h30 SF 62-54 Walbourg
  • 16h30 JM 71-66 Obernai
  • 10h00 Haguenau3 69-56 SM3

Mardi 19/02/2013
  • 20H30 Schiltigheim AU - SM4



Week-end du 09/02/2013

Samedi 09/02/2013
  • 15h30 BM 51-48 Furdenheim
  • 17h15 CM 77-55 Furdenheim
  • 20h00 SM1 98-54 Kaysersberg
  • 15h30 Offendorf 56-18 PM
  • 18h15 Phalsbourg 31-47 SF

Dimanche 10/02/2013
  • 10h00 SM4 79-57 Geispolsheim
  • 14h30 JF 52-59 Strasbourg libellules
  • 16h30 SM3 89-61 Soufflenheim
  • 14h30 WOSB 78-37 MM
  • 17h00 Weyersheim 75-86 SM2



Week-end du 02/02/2013

Vendredi 01/02/2013
  • 20h30 ANC 49-38 Wolfisheim

Samedi 02/02/2013
  • 13h30 MP 75-11 Gries/Oberhoffen
  • 14h30 PM 19-45 Walbourg
  • 15h45 MM 35-52 Strasbourg Université
  • 17h30 MF 75-19 Bitche
  • 17h15 Geispolsheim 69-77 SM1
  • 20h30 Walbourg 64-77 SM3
  • 00h00 Strasbourg libellules - BM

Dimanche 03/02/2013
  • 10h30 Vendenheim 83-73 CM
  • 10h30 Eckbolsheim 49-45 JF
  • 17h30 Strasbourg libellules 40-62 SM4
  • 14h30 SF 85-51 Bischwiller
  • 16h30 SM2 78-58 Haguenau2



Week-end du 26/01/2013

Samedi 26/01/2013
  • 14h15 MM 66-68 Rosheim
  • 16h00 CM 68-76 Schirrhein
  • 20h00 SF 43-62 Niederschaeffolsheim
  • 17h15 Furdenheim 81-45 SM2
  • 15h00 Brumath 57-44 BM
  • 00h00 Wangenbourg 23-31 MF
  • 18h00 Kaysersberg 91-82 JM (Finale régionale à Fegersheim)

Dimanche 27/01/2013
  • 10h00 SM4 80-54 Vendenheim
  • 14h30 SM1 86-72 St Joseph
  • 16h30 SM3 80-71 Vosges du Nord 2
  • 10h30 La Wantzenau 51-53 JF



Week-end du 19/01/2013

Vendredi 18/01/2013
  • 20h30 ANC 55-56 Rosheim

Dimanche 20/01/2013
  • Schirrhein 12-36 MP
  • CM 93-36 Geispolsheim



Week-end du 12/01/2013

Vendredi 11/01/2013
  • 20h30 ANC 78-50 Westhouse

Samedi 12/01/2013
  • 14h00 MP 54-4 Mundolsheim
  • 15h00 BM - Gries/Oberhoffen
  • 16h45 JF - Furdenheim
  • 16h30 Schaeffersheim 57-125 JM
  • 18h30 Schweighouse 39-48 MM
  • 18h30 Rosheim 50-57 CM
  • 20h15 La Wantzenau 63-72 SM4
  • 20h30 Schaeffersheim 93-100 SM1

Dimanche 13/01/2013
  • 14h30 SF 50-53 Soufflenheim
  • 16h30 SM2 81-56 Souffelweyersheim3
  • 13h30 Schweighouse 20-42 PM
  • 17h15 Schweighouse 38-70 SM3



Week-end du 05/01/2013

Samedi 05/01/2013
  • 14h00 Obernai 59-81 JM
  • 15h30 Schaeffersheim 55-37 BM
  • 18h00 JF - Furdenheim

Dimanche 06/01/2013
  • 14h30 AUS 53-73 JM
  • 16h30 JF - Libellules
  • 16h30 Huttenheim 68-9 PM



Week-end du 15/12/2012

Samedi 15/12/2012
  • 15H30 Schweighouse 2-66 PM
  • 16H00 Bischwiller 0-20 JM (forfait Bischwiller)
  • 17H15 JF 82-32 Strasbourg Uni
  • 18H30 Schweighouse 31-74 MM
  • 20H00 SM1 100-71 Molsheim

Dimanche 16/12/2012
  • 15H00 SF 50-57 Lingolsheim



Week-end du 08/12/2012

Samedi 08/12/2012
  • 13H30 BM 53-50 Gries
  • 15H00 MM 49-54 Gries
  • 17H00 Walbourg 8-77 MF
  • 17H45 JM 130-43 Vosges du nord
  • 18H45 Schirrhein2 65-51 SF
  • 20H00 SM1 113-75 Colmar
  • 20H00 AS Strasbourg 40-62 SM4
  • 20H30 Saverne 45-62 SM3

Dimanche 09/12/2012
  • 9H30 CM 87-77 Brumath
  • 10H00 Bischwiller 32-55 ANC
  • 14H30 JF 78-55 La wantzenau
  • 16H30 SM2 67-74 Hattmatt



Week-end du 01/12/2012

Samedi 01/12/2012
  • 13H45 MP 31-9 AU Schiltigheim2
  • 14H00 Drusenheim 77-9 PM
  • 15H00 MF 38-61 Schweighouse
  • 17H00 La Wantzenau 29-51 BM
  • 17H00 Krieghseim 52-50 MM
  • 17H00 JF 132-39 AS Strasbourg
  • 18H45 La Wantzenau 46-89 JM

Dimanche 02/12/2012
  • 10H00 SM4 58-72 Strasbourg St Joseph4
  • 14H30 SF 86-49 Brumath
  • 16H30 SM3 65-45 Eschbach
  • 17H30 Hirtzfelden 72-80 SM1



Week-end du 24/11/2012

Mercredi 21/11/2012
  • 19h00 MF 32-46 Schirrhein

Vendredi 23/11/2012
  • 20h00 Barr 70-37 ANC

Samedi 24/11/2012
  • 14H00 Wissembourg 18-62 BM
  • 16H00 Haguenau 25-112 JF
  • 18H30 Hoenheim 56-63 SM3
  • 18H45 Weyersheim 46-73 SM4
  • 20H30 Eckbolsheim 76-91 SM1

Dimanche 25/11/2012
  • 10h30 Strasbourg ES 95-60 SM2
  • 15H15 Schirrhein 57-49 MM



Week-end du 10/11/2012

Mercredi 07/11/2012
  • 17h00 Eschbach 53-15 PM

Samedi 10/11/2012
  • 13h45 Haguenau 48-23 PM
  • 17h00 CM 91-65 Phalsbourg
  • 18h30 Offendorf 30-75 SF
  • 20H00 Bischwiller 74-68 SM2
  • 20h00 SM1 88-51 Rischwiller



Week-end du 27/10/2012

Samedi 27/10/2012
  • 14h15 PM 49-28 Schweighouse
  • 17h00 MM 69-44 Schweighouse
  • 20h00 SM1 77-66 Schirrhein
  • 20h30 Bitche 85-71 SM2
  • 20h30 Haguenau 42-78 SF

Dimanche 28/10/2012
  • 10h00 Morschwiller 50-60 ANC
  • 10h00 SM4 79-48 Drusenheim2
  • 14h30 SM3 75-53 Drusenheim
  • 16h30 JM 160-37 Bischwiller
  • 16H30 Strasbourg 20-107 JF



Week-end du 20/10/2012

Vendredi 19/10/2012
  • 20H30 La wantzenau 33-76 JF

Samedi 20/10/2012
  • 15H30 Gries 61-59 MM
  • 16H15 Vosges du nord 51-89 JM
  • 16H30 Brumath 57-62 CM
  • 17H00 MF 117-18 Walbourg
  • 17H15 WOSB2 87-81 SM1

Dimanche 21/10/2012
  • 10H00 Gries 38-43 BM
  • 10h00 Strasbourg espérance 48-68 SM4
  • 10h30 Bitche2 59-82 SM3
  • 14h30 SF 60-41 Morschwiller
  • 16h30 SM2 89-83 Wangenbourg



Week-end du 13/10/2012

Vendredi 12/10/2012
  • 20h30 Schiltigheim 54-60 ANC

Samedi 13/10/2012
  • 13H30 PM 14-54 Drusenheim
  • 15H00 BM 44-37 La wantzenau
  • 15H45 Strasbourg ass 28-114 JF
  • 16H30 MM 66-71 Krieghsheim/Rottelsheim
  • 17H45 JM 95-64 La wantzenau
  • 18H45 Walbourg 50-70 SF
  • 20H00 SM1 102-62 Haguenau

Dimanche 14/10/2012
  • 10h00 SM4 78-42 Schiltigheim4
  • 13H30 Schweighouse 49-45 MF
  • 14h30 SM2 59-117 Soultz les bains
  • 16h30 SM3 72-69 Hauguenau3



Week-end du 06/10/2012

Samedi 06/10/2012
  • 14h15 PM 19-43 Wissembourg
  • 15h30 BM 85-27 Wissembourg
  • 17h00 MM 58-66 Schirrhein

Dimanche 07/10/2012
  • 14h30 SF 79-42 Phalsbourg
  • 16h30 SM2 73-84 Weyersheim
  • 10h30 Geispolsheim4 51-71 SM4
  • 16h45 Soufflenheim 54-78 SM3
  • 17h00 Kayserberg 96-61 SM1



Week-end du 29/09/2012

Vendredi 28/09/2012
  • 20h30 Wolfisheim 46-68 ANC

Samedi 29/09/2012
  • 16h00 MF 28-43 Wissembourg
  • 18h00 JM 116-46 Morschwiller
  • 20h00 SM1 55-75 Geispolsheim
  • 18h00 Bischwiller 60-70 SF

Dimanche 30/09/2012
  • 10h00 SM4 68-40 Strasbourg libellule
  • 14h30 CM 100-35 Schiltigheim
  • 16h30 SM3 68-52 Walbourg
  • 14h00 Haguenau2 58-106 SM2



Week-end du 22/09/2012

Vendredi 21/09/2012
  • 20h30 Vendenheim3 56-83 SM4

Dimanche 23/09/2012
  • 16h30 SM2 66-73 Furdenheim2
  • 15h00 Niederschaeffolsheim 65-34 SF
  • 16h00 Vosges du Nord 67-71 SM3



Week-end du 15/09/2012

Dimanche 16/09/2012
  • 10h00 St Joseph 81-66 SM1 (à Souffelweyersheim)
  • 17h30 SF 57-34 Drusenheim



Sa 01/04 - 20H00 : CSSL Rixheim 70-61 SM1
Sa 01/04 - 20H15 : Bischwiller2 62-61 SM4
Sa 01/04 - 18H15 : Bischwiller 76-56 SM3
Sa 01/04 - 18H30 : Furdenheim 59-89 CM1
Di 02/04 - 14H30 : SF2 55-49 Kriegsheim R.
Di 02/04 - 16H30 : SM2 116-49 Rosheim
Di 02/04 - 16H30 : Brumath2 26-70 SF1
Di 02/04 - 09H00 : BCGO2 34-15 PM1
Di 02/04 - 10H30 : Furdenheim 49-19 BM

Sa 25/03 - 14H00 : PM1 - Wissembourg
Sa 25/03 - 15H30 : BM - Holtzheim
Sa 25/03 - 17H30 : CM1 - Duttlenheim

Sa 18/03 - 13H30 : PM1 22-34 Vosges du Nord
Sa 18/03 - 15H00 : BM 33-55 SIG 2
Sa 18/03 - 17H00 : CM1 89-45 Vendenheim
Sa 18/03 - 19H00 : SF1 60-68 Schirrhein 2
Sa 18/03 - 18H15 : Phalsbourg2 93-62 SF2
Sa 18/03 - 20H00 : ASC St Apollinaire 96-79 SM1
Sa 18/03 - 20H30 : Schiltigheim SU 76-63 SM2
Di 19/03 - 10H30 : SM4 105-36 N/Schaeffolsheim
Di 19/03 - 10H30 : JM 68-65 St Joseph
Di 19/03 - 16H30 : SM3 87-66 Schirrhein 2

Ve 10/03 - 20H30 : Furdenheim4 69-61 SF1
Sa 11/03 - 20H00 : SM1 76-87 Grand Besançon 25
Sa 11/03 - 13H30 : Morschwiller 14-47 PM1
Sa 11/03 - 15H30 : BCGO2 74-31 BM
Sa 11/03 - 15H30 : Strasbourg Electricité 47-87 CM1
Sa 11/03 - 20H30 : Eschbach-Walbourg 2 65-62 SM4
Di 12/03 - 14H30 : SF2 69-75 Furdenheim5
Di 12/03 - 16H30 : SM2 61-58 Eschbach-Walbourg
Di 12/03 - 17H30 : Furdenheim3 67-72 SM3

Sa 04/03 - 13H30 : PM1 30-56 Bischwiller
Sa 04/03 - 15H00 : CM1 120-66 Strasbourg Libellules
Sa 04/03 - 17H00 : SF1 64-40 La Wantzenau
Sa 04/03 - 20H00 : SM1 65-86 EB Mirecourt
Di 05/03 - 10H30 : SM4 76-57 Saverne TSJ
Di 05/03 - 14H30 : BM 21-65 Ostwald
Di 05/03 - 16H30 : SM3 83-82 Weyersheim
Di 05/03 - 16H00 : Brumath Unitas 54-52 SM2

Sa 25/02 - 20H00 : Poligny Jura Basket C. 78-65 SM1

Sa 11/02 - 20H00 : SM1 78-68 Basket Nord Sundgau
Sa 12/02 - 15H00 : SF1 49-66 Gresswiller/Dinsheim (+14) (à Gresswiller)

Sa 4/02 - 14H00 : PM1 28-20 Keskastel
Sa 4/02 - 15H30 : BM - Schweighouse/O.
Sa 4/02 - 17H15 : BCGO2 80-63 SM1
Sa 4/02 - 18H00 : Schaeffersheim - CM1
Sa 4/02 - 20H30 : Wangenbourg/E. 54-61 SM3
Sa 4/02 - 20H30 : Soufflenheim 53-56 SF1
Sa 4/02 - 20H30 : CO Haguenau 52-56 SM4
Di 5/02 - 14H30 : SF2 55-28 Strasbourg Lib 3
Di 5/02 - 16H30 : SM2 84-75 Strasbourg Electricité
Di 5/02 - 10H00 : Riedisheim 66-48 JM

Sa 28/01 - 15H00 : CM1 113-32 Mundolsheim
Sa 28/01 - 17H00 : SF1 61-66 Eckbolsheim 2
Sa 28/01 - 20H00 : SM1 73-81 Geispolsheim CJS
Sa 28/01 - 15H30 : Erstein 2 - BM
Sa 28/01 - 20H30 : Hattmatt 67-69 SM2
Di 29/01 - 14H30 : SM4 79-86 BCS 3
Di 29/01 - 16H30 : SM3 67-57 Lupstein
Di 29/01 - 15H00 : Schirrhein 23-39 PM1
Di 29/01 - 15H30 : Eckbolsheim3 - SF2

Sa 21/01 - 13H30 : PM1 32-27 BCGO 2
Sa 21/01 - 15H00 : CM1 122-66 Furdenheim
Sa 21/01 - 17H00 : JM 81-68 AU Schiltigheim
Sa 21/01 - 19H00 : SF1 41-57 CO Haguenau
Sa 21/01 - 18H30 : Wolfisheim 54-42 SF2
Sa 21/01 - 20H30 : Schweighouse/O. 71-79 SM2
Sa 21/01 - 20H00 : Holtzheim 79-58 SM1
Di 22/01 - 10H30 : SM4 - Hattmatt 2
Di 22/01 - 14H30 : BM 34-47 Furdenheim
Di 22/01 - 16H30 : SM3 60-73 Vendenheim

Sa 14/01 - 20H00 : SM1 70-77 DA Dijon 21
Sa 14/01 - 14H00 : Eckbolsheim 68-41 JM
Sa 14/01 - 14H30 : Holtzheim 85-16 BM
Sa 14/01 - 16H00 : Duttlenheim 80-73 CM1
Sa 14/01 - 18H30 : Brumath2 62-79 SM4
Sa 14/01 - 20H30 : Bitche 67-81 SM3
Di 15/01 - 14H30 : SF2 51-49 Bitche
Di 15/01 - 16H30 : SM2 67-70 Hindisheim
Di 15/01 - 13H30 : Wissembourg 52-20 PM1

Sa 7/01 - 17H00 : JM - Pfastatt
Sa 7/01 - 19H00 : SF1 (+14) - Phalsbourg

Sa 17/12 - 16H30 : JM 44-51 Eckbolsheim
Sa 17/12 - 18H30 : SF1 57-36 Brumath2
Sa 17/12 - 20H30 : SM4 92-75 FCJAB Bischwiller2


Ve 9/12 - 20H30 : Lingolsheim 91-85 SM2
Sa 10/12 - 09H00 : Plateau Mini-poussins à Offendorf
Sa 10/12 - 18H30 : SF1 75-50 BC Souffelweyersheim
Sa 10/12 - 18H30 : Alsace Bossue - SF2
Sa 10/12 - 20H00 : Dessenheim 73-68 SM1
Di 11/12 - 16H30 : SM3 84-59 Kochersberg
Di 11/12 - 13H30 : FC Mulhouse 88-34 JM


Sa 3/12 - 09H00 : Plateau Mini-poussins à Drusenheim
Sa 3/12 - 17H00 : SF1 69-49 Strasbourg Libellules 2
Sa 3/12 - 20H00 : SM1 71-79 CSSL Rixheim
Sa 3/12 - 18H45 : Saverne 65-76 SF2
Di 4/12 - 14H30 : SM4 88-67 Drusenheim
Di 4/12 - 16H30 : SM3 80-61 Morschwiller
Di 4/12 - 13H30 : St Joseph Strasbourg 54-48 JM
DI 4/12 - 17H15 : WOSB2 75-97 SM2


Me 23/11 - 15H00 : Schweighouse/O. 12-56 PM1
Sa 26/11 - 15H00 : PM1 42-28 Wolfisheim
Sa 26/11 - 17H00 : JM 78-81 Kientzheim
Sa 26/11 - 20H00 : SM1 86-66 St Appollinaire
Sa 26/11 - 16H30 : CTC Alsace Nord 45-77 CM1
Sa 26/11 - 20H30 : La Wantzenau 51-69 SM4
Di 27/11 - 14H30 : SF2 62-54 JS Koenigshoffen
Di 27/11 - 16H30 : SM2 63-4 AU Schiltigheim 2
Di 27/11 - 13H30 : Schweighouse/O. - BM
Di 27/11 - 15H15 : Weyersheim2 - SF1


Sa 19/11 - 09H00 : Plateau Mini-poussins à Weyersheim
Sa 19/11 - 14H00 : BM 42-12 La Wantzenau
Sa 19/11 - 15H30 : CM1 78-49 Vendenheim
Sa 19/11 - 17H30 : JM 59-65 Riedisheim

Sa 19/11 - 19H30 : SF1 74-52 Griesheim-Dingsheim (Crédit Mutuel)


Sa 12/11 - 15H30 : AU Schiltigheim 75-56 JM
Sa 12/11 - 18H30 : Kriegsheim/R. 51-63 SF2
Sa 12/11 - 20H30 : Rosheim 68-104 SM2
Sa 12/11 - 20H00 : CTC Grand Besançon 86-94 SM1
Di 13/11 - 16H30 : SM3 66-69 FCJAB Bischwiller
Di 13/11 - 15H30 : Strasbourg Menora 38-164 CM1


Sa 5/11 - 14H00 : BM 64-29 Schirrhein
Sa 5/11 - 15H30 : CM1 113-60 Gries2
Sa 5/11 - 17H00 : JM - Eckbolsheim
Sa 5/11 - 18H45 : Schirrhein2 63-55 SF1
Sa 5/11 - 20H00 : Mirecourt 80-88 SM1
Di 6/11 - 10H30 : PM1 18-26 Schirrhein
Di 6/11 - 14H30 : SF2 60-62 Phalsbourg2
Di 6/11 - 16H30 : SM2 78-82 SU Schiltigheim
Di 6/11 - 17H00 : N/schaeffolsheim 62-69 SM4
Di 6/11 - 17H00 : Schirrhein2 63-68 SM3

Sa 29/10 - 20H00 : SM1 74-64 Poligny

Ve 21/10 - 20H15 : SUS2 79-75 SM3

Sa 15/10 - 18H30 : SF1 67-43 Furdenheim 4
Sa 15/10 - 13H30 : Offendorf 27-59 PM1
Sa 15/10 - 15H30 : BC Gries-Oberhoffen 2 43-33 BM
Sa 15/10 - 16H00 : N/schaeffolsheim 49-110 CM1
Sa 15/10 - 15H00 : Pfastatt 57-46 JM
Sa 15/10 - 18H30 : Furdenheim 5 68-70 SF2
Sa 15/10 - 20H00 : Basket Nord Sundgau 74-76 SM1
Di 16/10 - 14H30 : SM4 83-57 Eschbach 2
Di 16/10 - 16H30 : SM3 78-59 Furdenheim3

Ve 7/10 - 20H30 : La Wantzenau 55-71 SF1
Sa 8/10 - 15H00 : CM1 98-51 BC Souffelweyersheim 2
Sa 8/10 - 17H00 : JM 61-70 FC Mulhouse
Sa 8/10 - 20H00 : SM1 - BC Gries-Oberhoffen 2
Sa 8/10 - 14H00 : Bitche 39-46 BM
Sa 8/10 - 20H30 : Saverne 80-56 SM4
Di 9/10 - 10H30 : PM1 61-7 Soufflenheim
Di 9/10 - 14H30 : SF2 64-55 Eschbach
Di 9/10 - 16H30 : SM2 88-79 Brumath
Di 9/10 - 17H15 : Weyersheim 80-76 SM3

Sa 1/10 - 15H00 : BM 41-33 Phalsbourg
Sa 1/10 - 17H00 : JM 64-60 St Joseph Strasbourg
Sa 1/10 - 19H00 : SF1 65-36 Soufflenheim
Sa 1/10 - 13H30 : C.O.Haguenau3 16-42 PM1
Sa 1/10 - 16H30 : La Wantzenau 45-87 CM1
Sa 1/10 - 20H00 : Geispolsheim 70-61 SM1
Sa 1/10 - 20H30 : Strasbourg Electricité 65-62 SM2
Di 2/10 - 10H30 : Strasbourg Libellules 3 52-49 SF2
Di 2/10 - 14H30 : SM4 93-45 C.O. Haguenau
Di 2/10 - 16H30 : SM3 63-74 Wangenbourg-Engenthal

Sa 24/09 17H00 : SM2 74-76 Hattmatt
Sa 24/09 20H00 : SM1 67-90 Holtzheim
Sa 24/09 20H00 : Lupstein 75-60 SM3
Di 25/09 13H30 : Kientzheim 88-69 JM
Di 25/09 14H30 : SF2 30-39 Eckbolsheim 3
Di 25/09 17H30 : BCS 3 59-66 SM4
Di 25/09 17H30 : Eckbolsheim 2 49-42 SF1

Week-end du 25/05/2014

Samedi 25/05/2014
  • 13H30 Geispolsheim 60-58 CF
  • 14H30 SM4 59-83 SM4



Week-end du 17/05/2014

Samedi 17/05/2014
  • 13H30 Haguenau 18-60 PM
  • 14H00 BF 12-55 Vosges du Nord
  • 15H30 MM 44-51 La Wantzenau
  • 17H30 CM 74-50 Marienthal
  • 18H00 Lupstein 53-41 SM4
  • 18H00 Vosges du Nord 76-72 SM3
  • 18H30 Alsace Bossue 53-46 SF
  • 19H30 SM2 79-62 Weyersheim
  • 20H30 SM1 (+10) 79-86 Gries (à Bischoffsheim)



Week-end du 03/05/2014

Samedi 03/05/2014
  • 17H30 Bitche 58-73 CF

Dimanche 04/05/2014
  • 10H30 Schirhein 61-85 SM2
  • 10H30 SM4 79-49 Vosges du Nord
  • 14H30 SF 74-43 Bitche
  • 16H30 SM3 60-65 Haguenau



Week-end du 26/04/2014

Samedi 26/04/2014
  • 20H30 Bitche2 72-48 SM2



Week-end du 12/04/2014

Samedi 12/04/2014
  • 14H00 BF - Griesheim/Ding.
  • 15H30 MM 54-48 Vosges du Nord
  • 17H30 CF 76-77 Furdenheim
  • 19H30 SM2 86-70 Wangenbourg/Eng.

Dimanche 13/04/2014
  • 13H30 Schweighouse/Ohl 32-39 PM
  • 14H00 CM 81-48 AUS
  • 17H00 Kochersberg 53-61 SM3



Week-end du 05/04/2014

Samedi 05/04/2014
  • 13H30 PM 70-10 N/Schaeffolsheim
  • 15H00 CM 87-51 Kochersberg
  • 16H30 Berrwiller/Staffel. 67-48 CF
  • 17H15 SM2 98-48 WOSB
  • 20H00 SM1 92-61 Ludres

Dimanche 06/04/2014
  • 10H30 SM4 60-57 Saverne
  • 14H30 SF 66-58 Furdenheim
  • 15H30 AUS 81-21 MM
  • 16H30 SM3 74-72 Wissembourg



Week-end du 29/03/2014

Samedi 29/03/2014
  • 15H30 SF 63-41 Vendenheim
  • 16H00 N/Schaeffolsheim 43-19 BF
  • 17H15 SM2 78-64 Hoenheim

Dimanche 30/03/2014
  • 17H00 Keskastel 62-66 SM4
  • 17H30 N/Schaeffolsheim 53-75 SM3



Week-end du 22/03/2014

Samedi 22/03/2014
  • 10H30 PM 43-20 Libellules
  • 14H00 BF 25-48 Walbourg
  • 15H30 MM 58-50 Weyersheim
  • 17H30 CF 86-33 Illfurth
  • 20H00 St Dié des Vosges 83-70 SM1

Dimanche 23/03/2014
  • 10H00 Walbourg 49-62 SM3
  • 10H30 Vosges du Nord 38-89 CM
  • 10H30 Bitche2 66-75 SM4
  • 17H15 Libellules 80-37 SF



Week-end du 15/03/2014

Samedi 15/03/2014
  • 13H30 PM 52-18 Haguenau
  • 15H00 CF 58-65 Geispolsheim
  • 16H00 Marienthal 42-63 CM
  • 17H15 SM2 88-83 Geispolsheim
  • 18H30 La Wantzenau 40-46 MM
  • 20H00 SM1 94-83 St André les Verger

Dimanche 16/03/2014
  • 10H30 Vosges du Nord 24-27 BF
  • 10H30 SM4 94-57 Weiterswiller
  • 14H30 SF 46-64 Weyersheim
  • 16H30 SM3 82-58 Lupstein



Week-end du 08/03/2014

Samedi 08/03/2014
  • 20H00 BCS2 63-79 SM1 (Coupe CMDP)



Week-end du 01/03/2014

Samedi 01/03/2014
  • 20H00 Schaeffersheim 75-77 SM1



Week-end du 22/02/2014

Samedi 22/02/2014
  • 20H00 SM1 112-70 Silvange

Dimanche 23/02/2014
  • 17H30 Brumath 76-44 SF



Week-end du 15/02/2014

Samedi 15/02/2014
  • 14H00 PM 21-32 Schweighouse/Ohl
  • 16H00 BF 29-44 Griesheim/Dings.
  • 20H30 Phalbourg 57-67 SM3
  • 20H30 Brumath 45-59 SM2

Dimanche 16/02/2014
  • 10H30 AUS 76-55 CM
  • 13H30 Furdenheim 72-78 SM4
  • 14H30 SF 46-62 N/Schaeffolsheim
  • 15H30 Vosges du Nord 63-56 MM



Week-end du 08/02/2014

Samedi 08/02/2014
  • 14H00 MM 46-56 AUS
  • 14H00 N/Schaeffolsheim 26-70 PM
  • 15H30 Kochersberg 42-59 CM
  • 16H00 CF 87-58 Bitche
  • 18H00 SM2 80-56 La Wantzenau
  • 20H00 Joeuf Homecourt 95-58 SM1

Dimanche 09/02/2014
  • 10H30 SM4 90-49 Hambach
  • 14H30 SF 43-49 Schirrhein2
  • 16H30 SM3 60-51 Eschbach2



Week-end du 01/02/2014

Vendredi 31/01/2014
  • 20H30 Lingolsheim 63-49 SM2

Samedi 01/02/2014
  • 17H00 CM 102-41 Vosges du Nord
  • 18H30 Brumath2 32-80 SM3
  • 20H00 SM1 89-70 Holtzheim

Dimanche 02/02/2014
  • 16H45 Marlenheim 57-51 SF
  • 17H15 Schweighouse/Ohlungen 59-70 SM4



Week-end du 25/01/2014

Vendredi 24/01/2014
  • 20H30 Furdenheim 74-71 CF



Week-end du 18/01/2014

Samedi 18/01/2014
  • 14H00 BF 16-58 N/Schaeffolsheim
  • 15H30 MM 42-51 Gries
  • 17H15 Gries2 61-70 SM1
  • 17H30 Berwiller/Staffel. 50-63 CF
  • 19H30 SM2 75-51 Drusenheim

Dimanche 19/01/2014
  • 10H30 SM4 90-68 Eschbach3
  • 14H30 SF 42-49 Wantzenau
  • 16H30 SM3 75-65 Hattmatt2



Week-end du 11/01/2014

Samedi 11/01/2014
  • 13H45 Walbourg 62-18 BF
  • 17H30 Weyersheim 46-59- MM
  • 20H00 SM1 83-68 Mirecourt

Dimanche 12/01/2014
  • 09H00 Libellules 30-49 PM
  • 10H30 SM4 79-48 Lupstein2
  • 14H30 SF 51-62 Alsace Bossue
  • 15H15 Weyersheim 47-65 SM2
  • 16H30 SM3 72-51 Vosges du Nord2



Week-end du 04/01/2014

Samedi 04/01/2014
  • 20H00 Recy St Martin 102-98 SM1



Week-end du 14/12/2013

Vendredi 13/12/2013
  • 20H30 SM3 65-70 Kochersberg

Samedi 14/12/2013
  • 13H30 PM 77-4 Bitche
  • 15H00 BF 13-61 Drusenheim
  • 17H00 CF 72-58 Haguenau
  • 20H00 SM1 85-61 Illfurth

Dimanche 15/12/2013
  • 14H30 MM 70-74 Wisssembourg

Mercredi 18/12/2013
  • 20H00 SM1 69-88 SIG espoirs (Coupe de France 128ème)



Week-end du 07/12/2013

Samedi 07/12/2013
  • 15H00 MM 63-47 Vendenheim
  • 17H15 SM2 65-58 Schirrhein2
  • 18H30 Offendorf 64-48 CM
  • 18H30 Bitche 74-60 CF
  • 20H00 Ludres-Pont St Vincent 82-79 SM1

Dimanche 08/12/2013
  • 10H00 Haguenau2 75-47 SM3
  • 14H00 Kochersberg 39-13 PM
  • 14H00 Vosges du Nord3 34-84 SM4
  • 14H30 Bitche 61-52 SF



Week-end du 30/11/2013

Samedi 30/11/2013
  • 13H30 PM 29-42 Hatten
  • 15H00 Weyersheim 43-14 BF
  • 15H00 CF 85-46 Vosges du Nord
  • 17H00 CM 56-71 Drusenheim
  • 18H00 Brumath 46-63 MM
  • 20H00 SM1 95-88 St Dié des Vosges
  • 20H30 Wangenbourg/Eng 65-77 SM2

Dimanche 01/12/2013
  • 14H30 SF 51-47 Brumath 2



Week-end du 23/11/2013

Vendredi 22/11/2013
  • 20H30 Furdenheim4 51-44 SF

Samedi 23/11/2013
  • 14H00 Offendorf 42-11 BF
  • 15H00 Vosges du Nord 7-49 PM
  • 15H30 Brumath - MM
  • 18H45 Saverne 63-83 SM4
  • 19H00 Wantzenau 47-65 CM
  • 20H00 St André Les Vergers 76-67 SM1

Dimanche 24/11/2013
  • 17H00 Wissembourg 90-84 SM3



Week-end du 16/11/2013

Samedi 16/11/2013
  • 13H30 PM 15-66 Phalsbourg
  • 14H00 Brumath 87-17 BF
  • 15H00 CF 86-42 SIG2
  • 17H00 SM4 58-41 Keskastel
  • 18H30 Hoenheim 59-54 SM2
  • 20H00 SM1 83-52 Schaeffersheim

Dimanche 17/11/2013
  • 14H30 CM 57-60 AUS
  • 15H30 Vendenheim2 36-56 SF
  • 16H30 SM3 89-67 N/Schaeffolsheim



Week-end du 09/11/2013

Samedi 09/11/2013
  • 13H45 Bitche 16-48 PM
  • 17H15 SM2 82-62 Bitche
  • 18H00 Drusenheim 51-14 BF

Dimanche 10/11/2013
  • 10H30 SM4 81-59 Bitche2
  • 14H00 Haguenau 41-57 CF
  • 14H30 SM3 72-54 Walbourg
  • 16H30 SF 53-74 Libellules

Lundi 11/11/2013
  • 10H00 Wissembourg 54-63 MM



Week-end du 02/11/2013

Samedi 02/11/2013
  • 18H00 CM 75-65 Offendorf
  • 20H00 US Silvange 66-68 SM1



Week-end du 26/10/2013

Samedi 26/10/2013
  • 14H00 Hatten 47-26 PM
  • 17H15 WOSB 71-62 SM2
  • 20H00 SM1 77-84 Joeuf Homecourt



Week-end du 19/10/2013

Vendredi 18/10/2013
  • 19H00 Lupstein 63-73 SM3
  • 20H00 Geispolsheim2 64-58 SM2

Samedi 19/10/2013
  • 13H30 PM 40-47 Kochersberg
  • 15H00 CF 62-69 Bitche
  • 16H30 Vendenheim 33-43 MM
  • 18H15 CM - Offendorf
  • 18H30 Weyersheim 73-54 SF
  • 20H00 Weiterswiller/Ing 61-57 SM4
  • 20H00 Holtzheim 64-58 SM1



Week-end du 12/10/2013

Samedi 12/10/2013
  • 14H00 BF 10-74 Weyersheim
  • 15H30 MM 75-41 Brumath
  • 17H15 SM2 72-44 Brumath
  • 18H30 Drusenheim 66-77 CM
  • 20H00 SM1 93-64 BCGO2

Dimanche 13/10/2013
  • 10H30 SM4 79-71 Furdenheim4
  • 15H30 N/Schaefffolsheim 63-58 SF
  • 16H30 SM3 53-69 Phalsbourg



Week-end du 05/10/2013

Samedi 05/10/2013
  • 13H30 PM 69-4 Vosges du Nord
  • 15H00 BF 15-62 Offendorf
  • 18H30 Eschbach2 48-59 SM3
  • 20H00 Hambach 49-91 SM4
  • 20H00 Mirecourt 62-60 SM1
  • 20H30 La Wantzenau2 38-57 SM2

Dimanche 06/10/2013
  • 14H30 CM 85-53 Wantzenau
  • 16H30 MM 74-63 Weyersheim
  • 17H00 Schirrhein2 59-37 SF



Week-end du 28/09/2013

Vendredi 27/09/2013
  • 20H00 SF 67-60 Marlenheim

Samedi 28/09/2013
  • 15h15 Phalbourg 45-18 PM
  • 15h30 AUS 36-102 CM
  • 15h30 Brumath2 75-10 BF
  • 17H15 SM2 60-58 Linglosheim
  • 20H00 SM1 58-74 Eveil de Recy St Martin

Dimanche 29/09/2013
  • 14H30 SM4 67-48 Schweighouse/Ohlungen
  • 15H30 SIG 52-68 CF
  • 16H30 SM3 60-47 Brumath2



Week-end du 21/09/2013

Vendredi 20/09/2013
  • 20H30 La Wantzenau 42-38 SF

Samedi 21/09/2013
  • 20H00 Illfurth 75-77 SM1
  • 20H30 Drusenheim 59-74 SM2

Dimanche 22/09/2013
  • 10H00 Eschbach3 62-66 SM4
  • 14H30 Hattmatt2 -70 73SM3



Week-end du 14/09/2013

Dimanche 15/09/2013
  • 14H30 SF 58-37 Lingolsheim (coupe CM)



Week-end du 17/08/2013

Vendredi 16/06/2013
  • 18H30 SM1 63-70 BCGO2

Dimanche 18/06/2013
  • 15H30 Holtzheim 78-65 SM1



Week-end du 04/06/2016

Samedi 04/06/2016
  • 15H00 CM1 75-71 Schirrhein
  • 17H00 JM 88-49 Morschwiller



Week-end du 28/05/2016

Samedi 28/05/2016
  • 14H30 JM 66-68 AUS
  • 18H30 Ohnheim 89-64 CM1



Week-end du 21/05/2016

Samedi 21/05/2016
  • 17H00 FC Mulhouse 104-73 CM1
  • 17H30 Kientzheim 67-68 JM



Week-end du 14/05/2016

Samedi 14/05/2016
  • 16H30 CM2 61-58 AUS2
  • 16H30 Eschau 53-65 JM
  • 18H30 SF1 76-34 Vendenheim 2

Dimanche 15/05/2016
  • 10H30 SM4 74-71 Strasbourg ASS 2
  • 13H30 Riedisheim 89-51 CM1
  • 14H30 SF2 45-31 Marlenheim
  • 15H00 Rosheim 56-69 SM2
  • 16H30 SM3 68-94 Vendenheim



Week-end du 07/05/2016

Vendredi 06/05/2016
  • 20H30 Holtzheim2 85-79 SM2

Samedi 07/05/2016
  • 14H00 BCGO3 23-27 PM2
  • 14H30 CM1 58-77 Pfastatt
  • 16H30 JM 67-70 Pfastatt
  • 18H00 Strasbourg ASS 63-65 CM2
  • 18H30 SF1 64-50 Bitche
  • 20H30 SM4 80-71 Eschbach 2

Dimanche 08/05/2016
  • 14H30 Brumath3 39-47 SF2

Mercredi 11/05/2016
  • 16H00 Morschwiller - PM1



Week-end du 30/04/2016

Vendredi 29/04/2016
  • 20H30 Lingolsheim 94-82 SM3

Samedi 30/04/2016
  • 13H30 Phalsbourg2 23-27 PM2
  • 16H45 CM2 66-74 JS Koenigshoffen
  • 16H45 Dessenheim 75-68 CM1
  • 16H45 Nord Sundgau 81-86 JM

Dimanche 01/05/2016
  • 14h30 Geispolsheim 130-71 SF1 (+58) à Drusenheim
  • 16h45 WOSB 90-66 SM1 (+10) au Hall de la SIG à Illkirch-Graffenstaden



Week-end du 23/04/2016

Samedi 23/04/2016
  • 14H00 PM2 - Hambach 2
  • 14H00 Wissembourg 23-66 PM1
  • 15H30 CM1 53-84 AUS
  • 17H00 Hattmatt 74-71 CM2
  • 17H00 BCGO 51-72 JM
  • 20H30 Schirrhein 3 50-84 SM4

Dimanche 24/04/2016
  • 16H30 SM2 81-72 Brumath
  • 17H00 Wissembourg 32-67 SF1


Mercredi 27/04/2016
  • 17H30 PM1 - Furdenheim 2
  • 20H30 SF2 - Weyersheim 3



Week-end du 16/04/2016

Samedi 16/04/2016
  • 13H30 PM1 52-20 Hatten
  • 15H00 CM1 54-48 Eckbolsheim
  • 17H00 JM 75-56 Eckbolsheim
  • 19H00 SF1 74-46 CO Haguenau

Dimanche 17/04/2016
  • 10H30 SM4 78-70 BCS3
  • 14H00 Keskastel - PM2
  • 14H30 SF2 75-48 Drusenheim
  • 15H00 Schirrhein 62-66 SM2



Week-end du 09/04/2016

Samedi 09/04/2016
  • 18H45 Keskastel - SF1
  • 20H00 Schiltigheim AU 50-61 SM1
  • 20H30 Soultz les Bains 47-61 SM3



Week-end du 26/03/2016

Samedi 26/03/2015
  • 16H30 Wangenbourg 25-62 PM1
  • 18H00 SM4 96-62 Hatten

Lundi 28/03/2015 (Crédit Mutuel)
  • 10H00 Bischheim (+7) 71-60 Walbourg (Masculins)
  • 12H30 Schirmeck 59-33 Griesheim/Dingsheim (Féminines)
  • 14H45 SF1 59-51 Souffelweyersheim
  • 17H00 SM1 79-60 SIG (+10)



Week-end du 19/03/2016

Vendredi 18/03/2016
  • 20H30 Furdenheim2 68-72 SM3

Samedi 19/03/2016
  • 13H30 Haguenau4 22-48 PM2
  • 16H45 Schirrhein 58-64 CM1
  • 20H00 St André les Vergers 91-61 SM1
  • 20H30 Griesheim - SF2
  • 20H30 Morschwiller 42-67 SF1
  • 20H30 SM4 63-68 Morschwiller

Dimanche 20/03/2016
  • 10H00 Morschwiller 49-64 JM
  • 14H30 CM2 69-44 Eckbolsheim2
  • 16H30 SM2 102-67 Schaeffersheim



Week-end du 12/03/2016

Samedi 12/03/2016
  • 15H00 AUS 78-64 JM
  • 15H30 AUS2 60-56 CM2
  • 17H00 CM1 69-79 Ohnheim
  • 20H00 SM1 69-89 Eveil Récy SMB

Dimanche 13/03/2016
  • 14H30 SF2 68-34 Strasbourg CM
  • 16H30 SM3 83-81 Weyersheim
  • 17H30 AUS2 69-74 SM2



Week-end du 05/03/2016

Samedi 05/03/2016
  • 13H45 PM1 47-31 Morschwiller
  • 15H30 CM1 66-93 FC Mulhouse
  • 17H30 JM 79-81 Kientzheim
  • 18H30 Brumath 65-49 SM4
  • 20H00 Coulommiers BB 79-82 SM1
  • 20H30 Libellules Strasbourg 68-73 SM3
  • 20H30 Alsace Bossue 33-42 SF1

Dimanche 06/03/2016
  • 10H30 PM2 31-21 BCGO 3
  • 14H30 CM2 79-64 Strasbourg ASS
  • 16H30 SM2 87-79 Hattmatt
  • 17H30 Kochersberg 35-37 SF2



Week-end du 27/02/2016

Samedi 27/02/2016
  • 9H30 Plateau baby
  • 13H30 PM2 41-27 Phalsbourg2
  • 15H00 CM1 49-70 Riedisheim
  • 17H00 SM4 70-39 La Wantzenau
  • 18H15 Bischwiller 99-113 SM2
  • 18H30 JS Koenigshoffen - CM2
  • 20H00 SM1 76-69 Longwy

Dimanche 28/02/2016
  • 10H00 Hambach 50-64 SF1
  • 10H30 JM 84-83 Eschau
  • 14H30 SF2 54-32 AUS 2
  • 16H30 SM3 76-64 Schweighouse



Week-end du 20/02/2016

Samedi 20/02/2016
  • 20H30 Eschbach (+24) 79-82 SM1



Week-end du 13/02/2016

Vendredi 12/02/2016
  • 20H30 BCGO2 93-67 SM1

Samedi 13/02/2016
  • 20H00 Schaeffersheim 83-105 SM2



Week-end du 06/02/2016

Samedi 06/02/2016
  • 15H00 Pfastatt 80-52 CM1
  • 15H00 Hambach2 4-59 PM2
  • 15H30 PM1 77-17 Wissembourg
  • 17H00 CM2 80-72 Hattmatt
  • 17H00 Pfastatt 66-76 JM
  • 20H00 SM1 85-65 VGA St Maur

Samedi 06/02/2016
  • 14H00 SF1 76-66 Duttlenheim



Week-end du 30/01/2016

Samedi 30/01/2016
  • 14H00 Hatten 12-70 PM1
  • 14H00 PM2 22-26 Keskastel
  • 15H30 CM1 57-73 Dessenheim
  • 17H30 JM 117-112 Basket N. Sundgau
  • 18H00 Hindisheim 69-65 CM2
  • 18H30 Schiltigheim SU 2 86-40 SM4
  • 20H00 St Dizier 70-93 SM1
  • 20H30 CO Haguenau 54-55 SM3

Dimanche 31/01/2016
  • 16H30 SM2 109-78 Hoehnheim



Week-end du 23/01/2016

Vendredi 22/01/2016
  • 20H00 SF1 73-54 Eschbach

Samedi 23/01/2016
  • 14H30 AUS 81-61 CM1
  • 15H00 JM 70-79 BCGO
  • 17H00 SM2 64-72 Eschbach
  • 20H00 SM1 75-81 Ozoir BC 77

Dimanche 24/01/2016
  • 10H30 SM4 67-55 Walbourg
  • 14H30 SF2 46-56 Wolfisheim
  • 16H30 SM3 72-52 Bitche



Week-end du 16/01/2016

Samedi 16/01/2016
  • 14H00 Drusenheim2 30-38 PM2
  • 15H00 Eckbolsheim 77-44 CM1
  • 17H00 Eckbolsheim 63-74 JM
  • 20H00 Vendenheim 60-55 SM3
  • 20H00 Vrigne-Charleville 69-91 SM1

Dimanche 17/01/2016
  • 10H30 Vendenheim2 37-67 SF1
  • 10H30 BCS2 14-52 PM1
  • 14H30 CM2 55-62 BCS entente
  • 15H15 Marlenheim 31-67 SF2
  • 16H30 SM2 74-60 Rosheim
  • 16H45 Strasbourg ASS - SM4



Week-end du 09/01/2016

Vendredi 08/01/2016
  • 20H30 SM2 71-70 Holtzheim 2

Samedi 09/01/2016
  • 14H00 PM2 36-9 Haguenau 4
  • 14H30 Eckbolsheim2 63-65 CM2
  • 15H30 PM1 60-24 Wangenbourg
  • 18H30 St Jo Strasbourg 87-54 CM1
  • 20H00 SM1 77-92 Schiltigheim AU

Dimanche 10/01/2016
  • 10H30 SM3 73-61 Soultz les Bains
  • 13H30 FC Mulhouse 80-74 JM
  • 14H30 SF2 66-61 Brumath 3



Week-end du 19/12/2015

Samedi 19/12/2015
  • 18H30 Eschbach2 60-70 SM4
  • 20H00 SM1 109-77 Coulomniers BB



Week-end du 12/12/2015

Samedi 12/12/2015
  • 16H30 CM2 68-84 Brumath
  • 18H30 SF1 55-30 Wissembourg
  • 20H00 US Silvange Basket 86-79 SM1
  • 20H30 Brumath 74-69 SM2

Dimanche 13/12/2015
  • 14H30 SM4 - Schirrhein
  • 15H00 Drusenheim 70-76 JM
  • 16H30 SM3 78-73 Lingolsheim
  • 17H15 Weyersheim 3 36-61 SF2



Week-end du 05/12/2015

Samedi 05/12/2015
  • 14H00 Drusenheim 47-26 PM2
  • 16H15 Morschwiller 40-64 PM1
  • 17H00 JM 85-80 Morschwiller
  • 20H00 SM1 68-83 St André les Vergers
  • 20H30 BCS3 72-74 SM4
  • 20H30 CO Haguenau 61-62 SF1

Dimanche 06/12/2015
  • 10H30 Drusenheim 2 42-56 SF2
  • 14H30 CM1 77-81 Weyersheim
  • 16H30 SM2 90-76 Schirrhein 2
  • 17H00 BCGO2 89-39 CM2



Week-end du 28/11/2015

Samedi 28/11/2015
  • 13H30 PM2 26-34 BCGO 3
  • 14H00 BCS 72-64 JM
  • 15H00 PM1 83-7 Bischwiller
  • 16H30 CM2 65-56 Eckbolsheim 2
  • 17H00 Schirrhein 67-73 CM1
  • 18H30 SF1 82-36 Furdenheim 4
  • 20H00 Eveil Récy SMB 77-59 SM1

Dimanche 29/11/2015
  • 10H30 SM4 63-66 Drusenheim
  • 15H00 SM3 75-78 Wissembourg
  • 17H00 SF2 62-50 CO Haguenau 2
  • 17H30 St Jo Strasbourg 2 87-62 SM2

Resp comité : R. Riehl / SM4


Week-end du 21/11/2015

Samedi 21/11/2015
  • 14H30 CM2 51-65 Strasbourg JS

Dimanche 22/11/2015
  • 10H00 BCGO 66-67 JM
  • 15H30 SF2 91-42 Griesheim - Di.
  • 17H30 SM3 74-63 Furdenheim 2



Week-end du 14/11/2015 (Macth à reporter)

Mardi 10/11/2015
  • 20H30 Crédit Mutuel Strasb. - SF2

Samedi 14/11/2015
  • 13H30 CO Haguenau - PM1
  • 15H30 PM2 - CO Haguenau 3
  • 17H00 JM - Phalsbourg

Dimanche 15/11/2015
  • 10H30 CM1 - BCS
  • 15H15 Morschwiller - SF1
  • 17H00 BCS 2 - CM2
  • 17H00 Schaeffersheim 2 - SM2
  • 17H15 Morschwiller - SM4



Week-end du 07/11/2015

Samedi 07/11/2015
  • 14H00 PM1 38-58 BCGO
  • 15H30 PM2 34-16 Bitche 2
  • 16H30 Brumath 98-48 CM2
  • 18H15 Phalsbourg 2 56-77 SF1
  • 20H30 BC Longwy Rehon 84-77 SM1

Dimanche 08/11/2015
  • 10H30 CM1 54-74 BCGO
  • 14H30 JM 77-58 Drusenheim
  • 16H30 SM2 79-64 AUS 2
  • 17H00 Hatten 51-77 SM4
  • 17H15 Weyersheim 71-77 SM3



Week-end du 31/10/2015

Samedi 31/10/2015
  • 14H00 CM2 42-82 BCGO 2
  • 16H30 Morschwiller 67-94 JM
  • 18H15 SM1 63-72 BCGO 2



Week-end du 17/10/2015

Samedi 17/10/2015
  • 16H30 JM 52-72 BCS
  • 18H30 SF1 60-37 Alsace Bossue
  • 20H00 St Maur 77-57 SM1

Dimanche 18/10/2015
  • 10H30 SM4 67-63 Brumath 2
  • 13H30 Eckbolsheim 2 59-49 CM2
  • 14H30 SF2 50-43 Kochersberg
  • 16H00 CO Haguenau 58-74 CM1
  • 16H30 Hattmatt 79-53 SM2
  • 16H30 SM3 74-65 Libellules Stras.



Week-end du 10/10/2015

Samedi 10/10/2015
  • 14H45 Soufflenheim 30-25 PM1
  • 16H45 Morschwiller2 22-41 PM2
  • 17H00 JM 86-68 BCGO
  • 18H00 AUS 2 34-56 SF2
  • 18H30 Strasbourg JSK 71-66 CM2
  • 19H00 Schweighouse/Ohl. 50-64 SM3
  • 20H00 SM1 78-67 St Dizier Basket

Dimanche 11/10/2015
  • 10H30 SF1 91-38 Hambach
  • 14H30 CM1 - AU Schiltigheim
  • 16H30 SM2 70-66 Bischwiller
  • 15H30 La Wantzenau2 72-47 SM4



Week-end du 03/10/2015

Samedi 03/10/2015
  • 14H00 PM1 55-11 Schweighouse/O. 2
  • 16H30 CM2 40-74 BCS 2
  • 18H00 Phalsbourg 108-38 JM
  • 18H30 SF1 91-27 Keskastel
  • 18H30 Hoenheim 77-82 SM2
  • 20H00 Ozoir BC 73-67 SM1

Dimanche 04/10/2015
  • 10H30 SM4 - Schiltigheim SU 2
  • 14H30 SF2 67-32 La Wantzenau
  • 15H30 Vendenheim - CM1
  • 16H30 SM3 79-48 CO Haguenau



Week-end du 26/09/2015

Samedi 26/09/2015
  • 20h00 SM1 82-74 Vrignes au Bois
  • 20h30 Bitche 80-82 SM3

Dimanche 27/09/2015
  • 16h30 Eschbach 80-75 SM2