ASC Gallia Weitbruch Basket

Championnat

Calendrier 2017/2018

16/12 - 20h00 : SM1 - Tetras Basket Vosges
16/12 - 18h45 : Keskastel - SF2

17/12 - 10h30 : SM4 - Schirrhein 2
17/12 - 14h30 : SM3 - Morschwiller
17/12 - 16h30 : SM2 - SIG 2
17/12 - 15h30 : Strasbourg Libellule 2 - SF1

09/12 - 20h00 : SM1 - Rixheim
09/12 - 18h30 : Alsace Bossue - SF1
09/12 - 20h30 : Soufflenheim - SF2

10/12 - 14h30 : SM3 - Lupstein
10/12 - 16h30 : SM2 - SU Schiltigheim
10/12 - 13h30 : Basket Nord Sundgau - Junior

01/12 - 20h30 : Lingolsheim - SM2
01/12 - 20h30 : Soultz Les Bains - SM3

02/12 - 15h30 : BM1 - Hatten
02/12 - 19h00 : SF1 - SU Schiltigheim
02/12 - 13h30 : Schweighouse - P1
02/12 - 20h00 : BCGO 2 - SM1

03/12 - 14h30 : SF2 - Hambach
03/12 - 16h30 : SM4 - Phalsbourg
03/12 - 10h00 : BCGO - CM1

25/11 - 15h30 : CM1 - Weyersheim
25/11 - 17h30 : J1 - Strasbourg St Joseph

26/11 - 14h30 : (Coupe CM) SF1 - Eschbach-Walbourg (+7)

18/11 - 16h30 : Altkirch - J1
18/11 - 18h15 : Phalsbourg 2 - SF2
18/11 - 20h00 : BCS - SF1
18/11 - 20h00 : SM1 - St Apollinaire
18/11 - 20h15 : Bischwiller 2 - SM4

19/11 - 10h30 : Benjamins - Vendenheim
19/11 - 14h30 : SM3 - Marlenheim
19/11 - 16h30 : SM2 - Furdenheim
19/11 - 15h30 : BCGO 2 - Poussins
19/11 - 15h30 : BCS 2 - Cadets

11/11 - 13h30 : Poussins - Schirrhein
11/11 - 15h00 : CM1 - Phalsbourg
11/11 - 17h00 : J1 - FC Mulhouse
11/11 - 19h00 : SF1 - Hatten
11/11 - 17h15 : WOSB 2 - SM2
11/11 - 20h00 : Polygny Jura BC - SM1
11/11 - 20h30 : Bitche - SM3

12/11 - 14h30 : SF2 - Bitche
12/11 - 16h30 : SM4 - Soufflenheim

04/11 - 20h00 : SM1 - Jura Salins BC

05/11 - 15h30 : Marlenheim - SF1

21/10 - 18h30 : (Coupe CM) SF1 (+7) - Bischheim
21/10 - 14h00 : Offendorf - Benjamins
21/10 - 20h00 : Besançon - SM1

22/10 - 15h30 : Pfastatt - Junior

14/10 - 14h00 : Mundolsheim - Benjamins
14/10 - 14h30 : Marienthal - Poussins
14/10 - 18h30 : Kriegsheim - SF2
14/10 - 20h00 : SM1 - Schaeffersheim

15/10 - 10h30 : SM4 - Wangenbourg
15/10 - 14h30 : SM3 - Kochersberg
15/10 - 16h30 : SM2 - Vendenheim

07/10 - 13h30 : PD2 - Eschbach-Walbourg 2
07/10 - 15h00 : CM1 - AU Schiltigheim
07/10 - 17h00 : J1 - Sausheim
07/10 - 19h00 : SF1 - Furdenheim 4
07/10 - 20h00 : SIG - SM1
08/10 - 10h30 : BD2 - Wissembourg
08/10 - 14h30 : SF2 - Offendorf
08/10 - 16h30 : SM4 - Gottenhous
08/10 - 14h30 : Hattmatt 2 - SM3

Sa 30/09 - 20H30 : Drusenheim - SM4
Di 01/10 - 20H30 : SM2 - Eckbolsheim

Sa 23/09 - 20H00 : SM1 - Dijon
Sa 23/09 - 20H30 : St Jean Saverne - SM4
Di 24/09 - 16H30 : SM2 - Schweighouse/Ohlungen

Sa 16/09 - 20H00 : Dessenheim - SM1

09/12 - 20h00 : SM1 68- 75 Rixheim
09/12 - 18h30 : Alsace Bossue 46 - 61 SF1
09/12 - 20h30 : Soufflenheim 46 - 53 SF2

10/12 - 14h30 : SM3 83 - 52 Lupstein
10/12 - 16h30 : SM2 77 - 64 SU Schiltigheim
10/12 - 13h30 : Basket Nord Sundgau 66 - 83 Junior

01/12 - 20h30 : Lingolsheim REMIS SM2
01/12 - 20h30 : Soultz Les Bains 57 - 53 SM3

02/12 - 15h30 : BM1 75 - 33 Hatten
02/12 - 19h00 : SF1 59 - 45 SU Schiltigheim
02/12 - 13h30 : Schweighouse - P1
02/12 - 20h00 : BCGO 2 92 - 77 SM1

03/12 - 14h30 : SF2 47 - 72 Hambach
03/12 - 16h30 : SM4 66 - 76 Phalsbourg
03/12 - 10h00 : BCGO 53 - 104 CM1

18/11 - 16h30 : Altkirch 58 - 73 J1
18/11 - 18h15 : Phalsbourg 2 - SF2
18/11 - 20h00 : BCS 62 - 49 SF1
18/11 - 20h00 : SM1 73 - 59 St Apollinaire
18/11 - 20h15 : Bischwiller 2 68 - 59 SM4

19/11 - 10h30 : Benjamins 60 - 47 Vendenheim
19/11 - 14h30 : SM3 95 - 65 Marlenheim
19/11 - 16h30 : SM2 98 - 73 Furdenheim
19/11 - 15h30 : BCGO 2 - Poussins
19/11 - 15h30 : BCS 2 39 - 122 Cadets

11/11 - 13h30 : Poussins ? Schirrhein
11/11 - 15h00 : CM1 106 - 64 Phalsbourg
11/11 - 17h00 : J1 75 - 52 FC Mulhouse
11/11 - 19h00 : SF1 61 - 48 Hatten
11/11 - 17h15 : WOSB 2 85 - 64 SM2
11/11 - 20h00 : Polygny Jura BC 84 - 77 SM1
11/11 - 20h30 : Bitche 77 - 92 SM3

12/11 - 14h30 : SF2 50 - 59 Bitche
12/11 - 16h30 : SM4 69 - 79 Soufflenheim

04/11 - 20h00 : SM1 75-65 Jura Salins BC

05/11 - 15h30 : Marlenheim 57-70 SF1

14/10 - 14h00 : Mundolsheim 29-57 Benjamins
14/10 - 14h30 : Marienthal - Poussins
14/10 - 18h30 : Kriegsheim 60-67 SF2
14/10 - 20h00 : SM1 75-66 Schaeffersheim

15/10 - 10h30 : SM4 68-74 Wangenbourg
15/10 - 14h30 : SM3 77-47 Kochersberg
15/10 - 16h30 : SM2 79-71 Vendenheim

07/10 - 15h00 : CM1 123-51 AU Schiltigheim
07/10 - 17h00 : J1 109-43 Sausheim
07/10 - 19h00 : SF1 60-55 Furdenheim 4
07/10 - 20h00 : SIG 63-71 SM1
07/10 - 20h00 : Eschbach 69-55 SM2

08/10 - 10h30 : BD2 57-36 Wissembourg
08/10 - 14h30 : SF2 140-12 Offendorf
08/10 - 16h30 : SM4 76-58 Gottenhous
08/10 - 14h30 : Hattmatt 2 74-77 SM3

Sa 30/09 - 20H30 : Drusenheim 64-37 SM4
Di 01/10 - 20H30 : SM2 97-57 Eckbolsheim
Sa 01/10 - - : Haguenau 58-117 CM1

Sa 23/09 - 20H00 : SM1 47-54 Dijon
Sa 23/09 - 20H30 : St Jean Saverne 59-41 SM4
Di 24/09 - 16H30 : SM2 63-56 Schweighouse/Ohlungen